Тренінги

«Робити писанку це кропітка робота, але це – диво», – учасники майстер-класу з писанкарства

У Луцьку відбувся перший майстер-клас з писанкарства, організований ВОГО «Фундація розвитку громад». На захід завітало 14 учасників, серед яких 4 дітей.

Навчання провела Вікторія Миронченко – вчитель образотворчого мистецтва в Луцькій гімназії №21 ім. Михайла Кравчука. Майстриня минулого року отримання звання «Вчитель року-2015» і вже сьогодні продемонструвала свої високі знання з писанкарства та вміння робити справжній витвір зі звичного курячого яйця. Вікторія Миронченко розповіла учасникам майстер-класу історію виникнення писанки, яка на сьогодні в усьому світі є визнаним видом мистецтва. Також вона повідала про основні символи та орнаменти, які зображують на писанках, та яке значення вони несуть в кожному окремому випадку.

«За різноманіттям орнаментів ви можете побачити, якими є традиції кожного окремого регіону», – зауважила Вікторія Миронченко.

Учасників майстер-класу зацікавили різні техніки виконання в оздобленні писанок і вони радо приступили до розмальовування яєць з допомогою писачка, вощини та барвників. Дітям найбільше припали до вподоби стиль «крапанка», яка вважається найбільш веселою та різнобарвною. Молоді жінки віддали перевагу більш жіночим орнаментам – «ружа», «квітка», «оранта». Натомість чоловіки обирають геометричні візерунки.

«Це дійсно цікаво… робити писанку це кропітка робота, але це – диво. Вона потребує багато часу, але результат дійсно цікавий і кожного разу неповторний», – розповіла учасниця майстер-класу Ірина Сосніна.

Щодо цього, то Вікторія Миронченко відзначила індивідуальність характеру кожного учасника майстер-класу за тим, який орнамент і які символи було зображено на витворі.

Після того, як усі завершили роботу – учасники заходу зробили групове фото зі своїми писанками.

Майстер-клас відбувся в офісі Фундації розвитку громад на вулиці Дубнівській, 15 у Луцьку.  Наступний майстер-клас відбудеться у вівторок, 26 квітня, о 17:00. Тож хто ще бажає взяти в ньому участь – запрошуємо до реєстрації, адже кількість місць обмежена. Вхід – вільний, вітаються пожертви на благодійні проекти ВОГО «Фундація розвитку громад».

Share

Пости в сюжеті