«Публічні бібліотеки — мости до е-урядування» Новини Проекти

Завершився проект “Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування”

5 вересня 2013 року в тренінговому центрі Волинською ОУНБ ім. О.Пчілки була проведена прес-конференція з нагоди завершення проекту «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування».

Як повідомила директор Волинською обласної універсальної бібліотеки ім. О.Пчілки Людмила Стасюк, проект реалізувався Волинською обласною громадською організацією «Фундація розвитку громад» спільно з Волинською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Олени Пчілки за підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX в рамках програми «Бібліоміст»

За словами заступника начальника управління Волинської облдержадміністрації Валерія Дмитрука, ця ініціатива є частиною Національного плану дій у рамках «Партнерства “Відкритий уряд”», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 220-р.

Проект продовжувався майже півроку та мав на меті розповсюдити інформацію про наявні е-послуги національного та регіонального рівнів та, використовуючи ресурси сучасно обладнаних публічних бібліотек, навчити різні групи населення користуватися ними, щоб ефективно спілкуватися з урядовими структурами, брати участь у прийнятті рішень місцевої влади, отримувати необхідні адміністративні послуги у новому форматі з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. «І мета була досягнута», – розповідає голова громадської організації «Фундація розвитку громад» Роман Михальчук.

Загалом двома тренерами (О.Д. Хом’як та Р.Р. Краплич) було проведено 10 тренінгів для 200 слухачів, серед яких були і бібліотекарі з області, і студенти та їх викладачі, і пенсіонери, і безробітні, і голови сільських рад, і представники бізнесу. Ці групи були обрані через великий попит саме цих верств на електронні послуги влади. Крім того, було організовано не менше 20 спільних з владою заходів інформаційної компанії, таких як круглі столи, засідання робочої групи тощо.

«Були і плюси, і мінуси, нажаль», – повідомляє керівник проекту Юлія Євпак. Багато хто зі слухачів вважає електронні послуги не досконалими та такими, що віддаляють владу від простих людей. Так, наприклад, під час тренінгу для пенсіонерів учасники розсварилися, бо виникла досить жвава дискусія стосовно електронного уряду. На їх думку, то лише ще більше зруйнує суспільство та приведе країну до краху та свавілля можновладців-корупціонерів.

На думку керівника Центру надання адміністративних послуг у місті Луцьку Лариси Карпяк, послуги електронного урядування слід поширювати й далі, бо це загальносвітова практика, хоч в неї і є свої «вади». Насамперед, населення необхідно навчити користуватися електронними послугами, саме це можуть робити бібліотекарі навіть у найвіддаленіших куточках Волинської області.

Share

Пости в сюжеті