«Мовне волонтерство» Новини

Вручення сертифікатів проекту «Мовне волонтерство» працівникам оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Волинській області

10 занять з англійської мови промайнули цікаво і швидко. 18-го квітня у приємній церемонії вручення сертифікатів про проходження курсу проекту «Мовне волонтерство» взяли участь працівники оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Волинській області – загалом 12 слухачів. Це люди, від оперативної та скоординованої  роботи яких залежать людські життя і долі: диспетчери, рятівники, пожежники. Незважаючи на напружений графік роботи, який вимагає максимальної сконцентрованості і величезної психологічної рівноваги, вони віднайшли час для відвідання занять і виконання домашніх завдань. Диспетчеру Зборовській Інні сертифікат було вручено безпосередньо на її робочому місці у колл-центрі, бо вона саме працювала згідно робочого графіку.

Керівник ГО «Фундація розвитку громад» Роман Михальчук не лише вручив сертифікати та подарунки-сюрпризи кожному слухачеві,  а й розповів про наші благодійні проекти, здобутки і перспективи. «Ми надзвичайно плідно і приємно поспілкувалися, обмінялися контактами і домовилися надалі тримати зв’язок», – розповів Роман Михальчук.

Начальник оперативно-координаційного центру Віталій Малій відзначив корисність і важливість знання іноземних мов у роботі сучасного диспетчера, рятівника. Адже Волинь – прикордонна і транзитна область, і іноземців щороку стає більше. В умовах надзвичайної ситуації важливе кожне слово, бо воно рятує людське життя. Мовний бар’єр не повинен ставати на заваді порятунку і допомозі  людині. Віталій Малій теж зробив подарунок – це книга «Історія пожежництва Волині», яку тепер будуть читати координатори і волонтери Фундації.

Викладач проекту Марія Пилипчук подякувала за високу зацікавленість, активність і старанність слухачам – диспетчерам, рятівникам і пожежникам. Всі переконалися, що вивчення англійської мови дуже захоплююче і цікаве заняття, де корисне поєднується з приємним. На заняттях слухачі дивилися фільми англійською мовою з субтитрами (серед них був фрагмент надзвичайно популярного серіалу «Друзі»), знайомилися з методикою вивчення мови через слухання пісень, знайомилися з пасхальними традиціями і звичаями Великої Британії. Особливу увагу привернули відео-роботи диспетчера колл-центру по прийому дзвінків про надзвичайні ситуації. Дивилися, слухали, вивчали слова та необхідні фрази, будували свої діалоги за заданими сценаріями по прийому дзвінка-повідомлення про пожежу. Така форма навчання сприймалася з особливою цікавістю, адже це стосувалося безпосередньо сфери діяльності слухачів.

Всі були задоволені співпрацею протягом роботи проекту «Мовне волонтерство» і домовилися співпрацювати і дружити надалі!)

Марія Пилипчук

Share

Пости в сюжеті