Допомога захисникам країни! Новини

ВОГО «Фундація розвитку громад»: Волиняни втомились від війни

«Волиняни втомились від війни та стали менше допомагати армії» – про це повідомила виконавча директорка ГО «Фундація розвитку громад» Юлія Євпак у програмі «Стосується кожного» на Радіо «Луцьк».

«Люди реагують зараз по різному, коли їх просиш допомогти армії. Так збіглося, що ми проводили на Театральному майдані акції «Книга за життя» саме тоді, коли ввели цей військовий податок – 1,5 відсотки податок з зарплати. І дуже помітно, що зараз люди відгукуються та жертвують на потреби армії набагато менше, ніж 2 місяці тому» –  розказує Юлія Євпак.

Дуже часто, за словами Юлії, звертаючись до людей з проханням про допомогу, волонтери чують від лучан: «Ми вже допомагали», «Ми вже писали листи» тощо.

«Звичайно, у цьому неможна когось звинувачувати. Люди втомились тягнути на собі АТО, люди вимагають більш рішучих дій від держави і вони праві. Але допомога армії – це не є такий звіт, де можна поставити галочку та забути про це. Від подій, які зараз відбуваються на Сході країни та на Півдні, залежить, чи буде Україна взагалі. Від цього залежить, чи піде твоя дитина в школу в Україні, чи збереже наступне покоління традиції та навики українського народу» –  говорить Юлія Євпак.

Як стверджує волонтерка, менше стали жертвувати не тільки на АТО, але й на хворих дітей та інші соціальні потреби. Але у порівнянні, на АТО все ж таки жертвують більше.

«Це дуже відчутно в плані інкасації коштів зі скриньок, які в нас розставлені по різним організаціям. Можу навести простий приклад в цифрах. У місті Горохів поряд стояли дві скриньки: одна на дитину, хвору невиліковною хворобою, друга – на АТО. Обидві скриньки простояли 2 місяці. Коли ми інкасували скриньки, то виявилось, що на АТО було зібрано 1600 грн, на дитину – 103 грн» –  розказує виконавча директорка «Фундації розвитку громад».

Проте волонтери сподіваються, що така поведінка людей тимчасова. Бо не дивлячись на все, люди приходять, приносять кошти, речі та намагаються бути корисними.

«До нас дуже часто приходить одна така тендітна жіночка. Вона майже кожного дня щось приносить для хлопців, питається, чим ще може допомогти. Ми їй дуже дякуємо за це. Приємно, що є люди, які так сприймають  ситуацію та намагаються бути корисними. Саме на таких людях й досі тримається АТО, саме такі люди врятують нашу країну» – підсумувала Юлія Євпак.

Share

Пости в сюжеті