«Центр європейської інформації» Анонси Новини Тренінги

Відкрита лекція «Цінності сучасного українського суспільства в контексті європейської інтеграції»

13 травня 2014 року в приміщенні ВДОУНБ імені Олени Пчілки студентська молодь, працівники бібліотеки та всі бажаючі під час відкритої лекції «Цінності сучасного українського суспільства в контексті європейської інтеграції», намагалися спільними зусиллями відповісти на питання про подальшу долю України в європейській спільноті.

Лекцію слухали студенти Волинського технікуму Національного університету харчових технологій та Луцького педагогічного коледжу.

Під час заходу відомий політолог та журналіст Волині Тарас Літковець розповів про складнощі будівництва української державності. Він наголосив на тому, що українців за всіма ознаками можна вважати європейцями, але не за ментальними.

« Українець, маючи свій бізнес та заробивши багато грошей, заспокоїться. У Західній Європі та США таких понять нема, – зауважив він. На думку політолога, українці живуть за принципами індивідуалізму та егоїзму, що заважає розбудові сильної європейської України.

Крім того, лектор наголосив на тому, що основна цінність Європи – це правова держава.

« В Європі всі рівні перед законом. Чого, на жаль, немає в Україні. І нам важливо усвідомити, що членство в ЄС не дає багатство, а можливості для того, щоб працювати та отримувати гідну зарплату.»

У підсумку всі присутні погодилися з думкою Тараса Літковця про те, що зараз Україна знаходиться між двома вогнями. І для того, щоб стати частиною ЄС, потрібно змінити свідомість кожного.

Нагадаємо, що організатори даного заходу ВОГО «Фундація розвитку громад» та ВДОУНБ імені Олени Пчілки планують ще кілька цікавих зустрічей в рамках європейських днів в Україні. Зокрема, 14 травня в Центрі Європейської інформації (м.Луцьк, вул.. Шопена, 11, ВДОУНБ імені Олени Пчілки, 2 поверх) відбудуться студентські дебати, 15 травня – дискусія «Європейська демократія в Україні», 16 травня – семінар «Енергозбереження EU vs Енергозбереження UA».

Share

Пости в сюжеті