Екологічні ініціативи Новини Проекти

У Світязі навчали, як економити на гарячій воді та опаленні готелям і ресторанам

Рисунок1_0 «Центр економії ресурсів» ВОГО «Фундація розвитку громад» продовжує цикл навчально-практичних тренінгів на тему «Енергозберігаючі технології природи». Минулого тижня «Центр економії ресурсів» ВОГО «Фндація розвитку громад» вирушив у село Світязь, або поділитись там своїм досвідом на тему: «Енергія сонця: як готелям та ресторанам економити на гарячій воді та опаленні». Захід відбувався за підтримки приватного акціонерного товариства «Волиньтурист» і його голови Федора Заяць на території пансіонату «Шацькі озера».

«Шацький район відомий своєю неповторною й миловидною природою. Недарма Світязь називають душею всієї України. Тут добре завжди – в будь яку пору року. Якщо до всього того, що надала природа, додати ще й природні, екологічно чисті технології, які досягаються за допомогою сонячної енергетики, то цей чудовий край може стати центром туризму всієї Україні» – говорить голова ВОГО «Фундація розвитку громад» Роман Михальчук.

Якщо уявити кількість баз відпочинку, враховуючи і ті, що офіційно вважаються готелями та готельними комплексами і ті садиби, на території яких люди приймають своїх гостей, можна вважати, що їх тут сотні. Роман Михальчук каже, що задача «Центру економії ресурсів» ВОГО «Фундація розвитку громад» – зробити так, щоб люди власними зусиллями почали економити і надалі створювати нові відповідні умови для проживання своїх гостей.

І вже, за його словами, є перші результати в цьому напрямку. Генеральний директор ПрАТ «Волиньтурист» Федір Заяць, що є власником найбільших готелів у Волинській області (готель «Світязь», «Лісова пісня», пансіонат «Шацькі озера») виявив високий інтерес до впровадження енергозберігаючих технологій і має плани що до вдосконалення умов у своїх готелях.

Андрій Озимок, що є власником невеличкого готелю, у якому він приймає гостей, поділився своїм власним досвідом використання геліосистем. У його готелі вперше на території с. Світязь було встановлено найдешевший комплекс для гарячої води, який безперебійно працює вже три тижні. За час функціонування цієї найпростішої системи, господар забув, що таке підігрів води у бойлері, розповів, що навчився реально економити, а гості задоволені послугами, бо в будь який час у них є гаряча вода.

«На жаль, у 21 столітті в нашій країні є розкішшю гаряча вода. Виною тому є не тільки критична ситуація у країні, а і необізнаність українських бізнесменів, представників влади та громадськості тих технологій, які сьогодні прогресують у всьому світі» – говорить голова ВОГО «Фундація розвитку громад» Роман Михальчук.

З метою ліквідування безграмотності в суспільстві, аби навчити людей економити та не платити зайвого за неякісні і неіснуючі послуги, «Центр економії ресурсів» ВОГО «Фундація розвитку громад» проводить цикл безкоштовних науково-практичних тренінгів «Енергозберігаючі технології природи». В тренінгах можуть приймати участь представники влади, ЗМІ, ОСББ, керівники підприємств та установ, бюджетних організацій, сільських громад, будівельні організації, підприємства громадського харчування та готельних господарств а також усі зацікавлені особи. Тренінги проводяться щочетверга о 11.00 годині у Волинській ДОУНБ ім. Олени Пчілки (м. Луцьк, вул. Шопена, 11), але іноді переїжджають до інших міст. Більш детальну інформацію про тренінги та анонси до них можна дізнатись на сайті ВОГО «Фундація розвитку громад» та за телефонами: +38 (067) 332 88 02, +38 (0332) 74 02 32, +38 (050) 653 43 28.

Share

Пости в сюжеті