«Здорова нація — здорове майбутнє» Новини

У Луцьку «Школа здорового життя» поновила свою роботу першою лекцією

28 січня у тренінговому центрі Волинській ДОУНБ ім. Олени Пчілки поновила роботу «Школа здорового життя» своєю першою у цьому році лекцією на тему «Проказа: профілактика та засоби застереження». Захід відбувався в рамках проекту «Здорова нація – здорове майбутнє», започаткований у 2013 році ГО «Фундація розвитку громад» спільно з Волинською ДОУНБ ім. Олени Пчілки. Лекцію читала лікар-інфекціоніст Луцької міської поліклініки №1 Лариса Іванівна Рубас.

За словами Лариси Рубас, в України прокази вже немає, але вона поширена у країнах Африки, Азії, Центральної та Південної Америки. Тому, якщо українці попадають в ці країни, їм слід бути дуже обережними.

«Треба слідкувати з якими людьми ви спілкуєтесь та маєте контакт. Не соромтесь не подати хворій людині руку чи одягнути маску у місцях масового скупчення людей. Від вашої обережності залежить ваше життя та здоров’я. Також слід звертати увагу на емігрантів з цих країн» – говорить інфекціоніст.

У сучасній медицині «проказа» лікується дуже потужними антибіотиками. Приймати ці антибіотики треба кожного дня протягом багатьох років. Оскільки в Україні «проказа» не є активною, школярі додатково попросили лікаря розповісти про ті інфекційні хвороби, які актуальні у нас. Тому говорили ще трохи про ВІЛ-інфекцію, туберкульоз та гепатит.

«Для  того, щоб не хворіти жодною з цих хвороб, достатньо мати голову та міцний імунітет. Сьогодні у Луцьку 600 людей хворі на СНІД, на Волині це 2000. І це лише зареєстровані. Якщо враховувати той факт, що багато ВІЛ-хворих не звертається у лікарні з різних причин чи не знають про свою хворобу взагалі, ці цифри можна помножити на два» – розповідає лікар.

Для зміцнення імунітету дуже важливі здоровий сон, корисне харчування, відсутність шкідливих звичок та відсутність стресу. Тоді навіть зустрівшись з хворобою, вона може оминути людину і швидко й непомітно зникнути.

«Були випадки, коли люди з міцним імунітетом непомітно хворіли небезпечними хворобами. Так, декілька днів поспіль їм дуже хотілось спати, іноді щось турбувало та боліло, але хвороба залишила людину сама навіть без лікування» – говорить Лариса Рубас.

Школярі запитували у лікаря, яким чином можна застерігатися від найбільш популярних хвороб, де можна пройти обслідування, як вчасно реагувати, у випадку, якщо лихо вже сталося. На всі ці питання діти отримали відповіді спеціалісту.

«Дуже важливо попереджати молодь про можливу небезпеку. Сьогодні ми живемо в дуже небезпечному світі – міграція, еміграція, війна – і ще невідомо, як всі ці явища проявлять себе. Кожна людина несе відповідальність за своє здоров’я й життя, а іноді й за здоров’я й життя інших. Звертати увагу на людей, що тебе оточують та мати тверезу голову іноді достатньо за для того, щоб вижити» – підсумувала лікар-інфекціоніст Луцької міської поліклініки №1 Лариса Іванівна Рубас.

Наступна лекція у «Школі здорового життя» відбудеться 10 лютого о 15.00 та буде присвячена Міжнародному дню стоматолога.

Share

Пости в сюжеті