Новини

У Луцьку розкажуть як використовувати сонячну енергію в побуті

Нещодавно у Луцьку відкрився “Центр розвитку сонячної енергії”.

Він має на меті на власному прикладі продемонструвати користь та ефективність використання енергії сонця у повсякденному житті. За кордоном вже давно використовують сонце, як один з альтернативних видів енергії. Воно не виробляє шкідливих відходів і є екологічно-чистим. Тому застосування такого виду енергії в Луцьку є необхідним, не лише для економії грошей, а й для збереження нашого довкілля.

Наш Центр розрахований на те, щоб розказати та на власному прикладі показати, що це дійсно вигідно та корисно, як для підприємств, так і для приватних будинків. Особливо зараз коли електроенергія стала ще дорожчою і люди повинні сплачувати шалені рахунки за гарячу воду та тепло.

Використання геліоколекторів для багатоквартирного дому може мати ряд переваг. Наприклад, подача тепла не залежить від комунальних служб, а від сонячної енергії, яка, до того ж, є безкоштовною. Так, встановлення геліоколектора на даху будинку дозволить жителям багато років поспіль користуватися практичною безкоштовною гарячою водою. Вкладати гроші потрібно лиш на підтримку чи модернізацію такої системи. Також, варто зазначити, що встановивши її на своєму будинку, все одно можна користуватися водою від місцевого водоканалу. Така система дозволить зекономити на рахунках за гарячу воду в ті періоди, коли ціни на неї найвищі.

Окрім того, такий вид енергії можна використовувати на різного роду підприємствах, що дозволить значно зекономити на виробництві. Для виготовлення певної сировини чи товарів варто витрачати велику кількість електроенергії та гарячої води, однак, правильне використання безкоштовного сонця дозволить значно зекономити.

«У нашому центрі ми не тільки розповімо про всі переваги використання енергії сонця, а й покажемо як правильно використовувати пристрої для підігріву води чи отримання електроенергії. Ми розповімо як можна зробити такі речі у себе вдома та як це допоможе вам зекономити. Також ми працюємо над розробкою спеціального практичного посібника, у якому детально розкажемо що і як слід робити», – розповідає голова «Фундації розвитку громад» Роман Михальчук.

Наш заклад розрахований на середньостатистичних волинян, у чиїх інтерес вміти правильно вкладати гроші, розподіляти ресурси та не шкодити довкіллю. Особливо цікавою така інформація може бути для голів ОСББ, сільських голів тощо.  Сьогодні у Центрі вже є сонячні колектори та фотоелектричні модулі, які ми активно використовуємо.

Наш Центр знаходиться в місті Луцьку за адресою вулиця Дубнівська, 15, другий поверх (навчальний центр “Фундації розвитку громад”).

Відвідати заклад можна з понеділка по п’ятницю з 9 до 17 години.

Share

Пости в сюжеті