Екологічні ініціативи Новини Проекти

У Луцьку представники готельно-ресторанного бізнесу дізналися, як стати енергозалежними

24 липня у Волинській ДОУНБ ім. Олени Пчілки пройшов наступний тренінг від «Центру економії ресурсів» ВОГО «Фундація розвитку громад», на тему «Енергозберігаючі технології природи» – «Геліосистеми для готельно-ресторанного бізнесу. Як ефективно економити на гарячій воді та опаленні». Цього разу на тренінг був запрошений керівник гостинного комплексу «Kedem» В’ячеслав Зінкевич, аби поділитись своїм власним досвідом використовування енергозберігаючих технологій.

В’ячеслав Зінкевич розказав, що у готелі «Kedem» геліосистеми повністю допомогли вирішити проблему гарячої води. Тобто, гостинний комплекс на 63 номера тепер цілком забезпечений гарячою водою, за яку вже не треба платити – це зручно, вигідно та ефективно працює.

«Спочатку у «Kedem» з’явилось 10 сонячних колекторів, але виявилось, що цього замало і ми поставили ще стільки ж. Тепер у нас 20 колекторів, які повністю та безперебійно забезпечують нашим клієнтам гарячу воду навіть при похмурій погоді» – говорить керівник гостинного комплексу «Kedem».

Голова ВОГО «Фундація розвитку громад» позначив, що у «Kedem» використовуються досить недешеві сонячні колектори, але навіть не дивлячись на те, В’ячеслав Зінкевич вважає, що ця система повністю окупить себе за 3-5 років. Є ще один досить вагомий аргумент у користь геліосистем: не дивлячись на інфляцію в усіх без виключення сферах, керівнику готелю тепер не треба підвищувати ціни на свої послуги. В’ячеслав Зінкевич помічає, що це дуже важливо для його бізнесу і клієнтів. Тепер, коли питання гарячої води вирішене повністю, керівник ««Kedem» не збирається зупинятися на досягнутому та має намір перевести свій готель на опалення без газу – тобто, перейти на теплові насоси.

«Багатий той, хто вміє економити» – говорить голова ВОГО «Фундація розвитку громад» Роман Михальчук. І в нашій країні це питання зараз є дуже важливим і актуальним. «Задача нашого «Центру економії ресурсів» – пробудити інтерес громадськості до енергозберігаючих технологій, зламати застарілі стереотипи. Це є прямий шлях до європейського суспільства, європейського мислення. Люди мають діяти і боротися за те, аби не платити зайвого, аби позбутися енергозалежності» – позначив голова ВОГО «Фундація розвитку громад».

Далі Роман Михальчук більш детально розповів про ті геліосистеми, використання яких можливо в готельно-ресторанному бізнесі. Повернулися і до теми «Зеленого тарифу», що є і ніяк не діє в нашій країні, і до лічильників тепла, які поки що мало хто встановлює. Навели наглядні приклади, як використовуються геліосистеми у Європі і які успіхи робить наша країна у впровадженні енергозберігаючих технологій. Роман Михальчук розповів, які заходи планує надалі «Центр економії ресурсів» ВОГО «Фундація розвитку громад», аби переконати суспільство у тому, наскільки зручними, доступними та простими на практиці є геліосистеми. До речі, спеціалісти «Центру економії ресурсів» планують виїзний тренінг на природу, аби власноруч збудувати та продемонструвати принцип роботи геліосистем.

ВОГО «Фундація розвитку громад» нагадує, що тренінги на тему «Енергозберігаючі технології природи» проходять у Волинській ДОУНБ ім. Олени Пчілки (м. Луцьк, вул. Шопена, 11) щочетверга о 11.00. Ми запрошуємо на наші тренінги представників влади, ЗМІ, керівників підприємств та установ, керівників бюджетних організацій, сільських громад, представників ОСББ, будівельних організацій, підприємств громацького харчування та готельних господарств а також усіх, кому цікаві наші теми.

Share

Пости в сюжеті