«Здорова нація — здорове майбутнє» Новини

У Луцьку обговорюють проблеми ДНК

Учені всього світу намагаються дослідити проблеми захворювань й знайти ліки від усіх хвороб. Тож аби привернути увагу до складної ситуації та ознайомити із проблемами сьогодення 25 квітня весь світ святкує Міжнародний день ДНК.

З цієї нагоди ВОГО «Фундація розвитку громад» провела чергову зустріч-лекцію спільного з Волинською ДОУНБ ім. Олени Пчілки та Управлінням охорони здоров’я Луцької міської ради в рамках проекту «Школа здорового життя». Тема заходу «ДНК: які хвороби від нього залежать та як їх попередити?».

Отже, 23 квітня працівники сфери культури, а також запрошений гість лікар-гінеколог Луцького клінічного пологового будинку Анжела Рибанович обговорювали останні дослідження ДНК хвороб, їх теоретичні та практичні аспекти, методи профілактики.

«Дуже багато проблем із генетикою у дітей через шкідливі звички батьків, а особливо – матері, яка палить або вживає алкоголь під час вагітності. Зараз це вкрай розповсюджене явище в Луцьку, не зважаючи на широку рекламу та популяризацію здорового способу життя. Дуже раджу не займатися самолікуванням, не довіряти рекламі по ТБ та не купляти ліки самостійно, – цим всім людина шкодить не тільки собі, але й майбутнім поколінням», – розповідає лікар.

Відповідно до статистики 40 % дитячої смертності зумовлено спадковими дефектами, крім того 5-12 % новонароджених мають природні генетичні дефекти. Не менш вражаючим фактом є й те, що кожна людина має близько 5-10 шкідливих генів, які передаються нащадкам разом із нормальними генами.

«Проведена нами зустріч спрямована на роз’яснювальну роботу серед населення. Такі заходи мають привернути увагу суспільства до проблем здоров’я, допомогти кожному зрозуміти усю важливість дослідницької роботи», – зауважила виконавчий директор ВОГО «Фундація розвитку громад» Юлія Євпак.

Наступні зустрічі в Школі здорового життя відбудуться вже в травні. Про їх теми можна дізнатися на сайті ГО «Фундація розвитку громад» за посиланням – http://vogofrg.org/news/plan-provedennya-zahodiv-u-shkoli-zdorovogo-zhittya-na-2015-rik/

11179796_924826697567858_670875097_o 11126201_924826670901194_999986573_o (1)

Share

Пости в сюжеті