«Здорова нація — здорове майбутнє» Новини

У Луцьку говорили про рак

З кожним роком спеціалісти визначають, що рак молодішає і є бідою не тільки старшого покоління, а й молоді та дітей. 15 лютого у всьому світі відзначають Міжнародний день онкохворої дитини. Саме цій проблемі 17 лютого була призначена третя лекція «Школи здорового життя». Захід відбувався в рамках проекту «Здорова нація – здорове майбутнє», започаткований у 2013 році ГО «Фундація розвитку громад» спільно з Волинською ДОУНБ ім. Олени Пчілки. До участі у заході запросили молодь Луцька. Лекцію читав лікар-хірург ЛЦПМД Віктор Николішин.

За словами лікаря, вперше рак був описаний в єгипетському папірусі приблизно в 1600 до н.е. У папірусі розповідається про кілька форм раку молочної залози та повідомляється, що від цієї хвороби немає лікування. Античний лікар Клавдій Гален запропонував рак на ранніх стадіях лікувати оперуванням, а на пізній стадії не лікувати взагалі.

Сьогодні кожний 270 українець має діагноз рак, кожний 50-тий українець хворів чи хворіє певним онкологічним захворюванням. За останні 10 років кількість хворих збільшилася на 25% і продовжує зростати. Що стосується показників смертності від онкологічних захворювань, то кожен другий-третій онкохворий в Україні вмирає в перший рік хвороби.

«Основною проблемою діагностики раку є те, що найчастіше спочатку хвороби він ніяк себе не проявляє. Не дивлячись на те, що способів виявлення раку зараз цілком достатньо, людина може досить довгий час навіть не здогадуватись про те, що вона хворіє на рак» – говорить Віктор Николішин.

Реалії волинської онкології є такими, що близько 5% людей з встановленим діагнозом «рак» відмовляються від лікування через брак коштів. Курс хіміотерапії коштує від 3 до 9 тисяч гривень, а їх може призначатись 5-6.

Останнім часом діагноз «рак» звучить все частіше і частіше. За словами Віктора Ніколішина, існує дуже багато версій та дискусій з цього приводу. У деяких випадках виявляється, що ніякого раку в людини взагалі не було. Нажаль, в нашій країні і не тільки лікування раку стає бізнесом з дуже гарним прибутком.

Учасники лекції дізнались від лікаря про ознаки раку, способи діагностики, лікування, профілактику, задали питання та отримали на них професійні відповіді.

«Кожна людина, якій прийшлося зіткнутися із раком, має пам’ятати одну важливу річ: рак виліковний, а раннє обстеження, діагностика та початок лікування дає більше відсотків на одужання. Тому при будь-якому погіршенні самопочуття не варто гаяти час – треба невідкладно звертатися до фахівців» – підсумував хірург ЛЦПМД  Віктор Николішин.

Наступна лекція у «Школі здорового життя» відбудеться 4 березня о 15.00 у Волинській ДОУНБ ім. Олени Пчілки та буде призначена Всесвітньому дню імунітету.

Share

Пости в сюжеті