«Здорова нація — здорове майбутнє» Новини Проекти

Туберкульоз у зоні особливої уваги у луцьких дитячих лікарів

18 березня у тренінговому центрі Волинської ДОУНБ ім. Олени Пчілки було проведено лекцію «Туберкульоз: методи профілактики та розпізнавання» в рамках «Школи здорового життя», започаткованої ГО «Фундація розвитку громад», Волинською ДОУНБ ім. Олени Пчілки та управлінням охорони здоров’я Луцької міської ради в рамках соціального проекту «Здорова нація – здорове майбутнє».

Туберкульоз став  темою зустрічі через значну кількість хворих як у межах Волині, так і в Україні загалом. Про причини виникнення хвороби, її види, методи діагностики та систему лікування розповідав лікар-педіатр Луцької міської дитячої поліклініки Комар Володимир Мойсейович. Лекцію відвідали 28 невгамовних учнів 6-Б класу Луцької гімназії № 21 ім. Михайла Кравчука.

Туберкульоз (сухоти) – це хронічне інфекційне захворювання, дуже різноманітне за проявами, яке викликається особливими мікробами – мікобактеріями, їх називають ще туберкульозними паличками або паличками Коха.

Туберкульоз – соціальна хвороба. Услід за економічною кризою за всіх часів починалась епідемія. Великого поширення набула ця хвороба і в Україні. Незважаючи на всі заходи, яких вживають для запобігання їй, щогодини туберкульозом заражаються троє жителів нашої країни, щогодини вмирає один хворий, а всього хворіє 1,5% населення.

Зазвичай при туберкульозі порушуються сон і апетит, підвищується температура, з’являється втомлюваність, збудження нервової системи, кашель, «нічні поти», схильність до застуд. Особливо типові ці прояви у дітей, які захворіли на туберкульоз, – дитина стає млявою, блідою, погано їсть, худне, з’являється субфебрильна температура (37,0-37,3°С), збільшуються периферичні лімфовузли.

Лікар-фтизіатр, що проводив зустріч, детально й у доступній формі розповів про необхідність здорового харчування, ведення правильного режиму дня й підтримки особистої гігієни. Він зауважив, що саме це і є головні складові міцного здоров’я. «У дитини  слідкуйте за реакцією Манту, на сьогодні цей метод виявлення туберкульозу залишається основним», – порадив Володимир Комар присутнім вчителям та батькам школярів.

Пробу Манту необхідно робити щорічно. Під час проби вводиться в малих дозах туберкулін, при цьому в інфікованому організмі виникає відповідна реакція, утворюються антитіла, в той час як не заражений туберкульозом організм не реагує навіть на великі дози туберкуліну, у інфікованого на місці внутрішньошкірного введення дуже малої дози туберкуліну через 24/48/72 години з’являється почервоніння та припухлість (папула). У незаражених така проба Манту буває негативною. Якщо діаметр папули більше 10 міліметрів, то дитину ставлять на облік у фтизіатра.

Позитивна реакція Манту свідчить не про хворобу, а про інфікованість, і не треба їх плутати. Велика папула означає, що в організм потрапили бактерії туберкульозу, і кров та лімфа прореагували виробленням антитіл, які блокують бактерії, щоб вони не розмножувались. Якщо бактерії почали розмножуватись уже в організмі, то це означає розвиток захворювання. Щоб цього не трапилося, дитині для профілактики призначають спеціальні препарати. Якщо виявиться, що дитина інфікована паличкою туберкульозу, не відмовляйтеся від хіміопрофілактики, якщо ж вона хвора, – негайно розпочинайте лікування.

«При своєчасній діагностиці і правильному лікуванні хворі на туберкульоз одужують», –  запевняє лікар Володимир Комар.

«І нам, і діткам дуже сподобалася лекція. Такі заходи допомагають донести інформацію про здоровий спосіб життя та профілактику хвороб до школярів. Тож ми дякуємо організаторам за запрошення й будемо раді відвідати інші заходи», – захоплено стверджує класний керівник 6-Б класу Мирончинко Вікторія.

Нагадуємо, наступна зустріч в рамках проекту відбудеться 07 квітня 2015 року о 15:00 на базі тренінгового центру Волинської ДОУНБ ім. Олени Пчілки (м. Луцьк, вул. Шопена, 11, 3 поверх) та буде присвячена Всесвітньому дню здоров’я.

IMG_0133 IMG_0139 IMG_0136 IMG_0130

Share

Пости в сюжеті