Новини

“Третє місце” – “благодійне некафе” в Луцьку

“Благодійне Некафе” – простір з погодинними благодійними внесками

Потреба людей у спілкуванні підштовхнула нас до активного застосування такого формату для збору пожертв та благодійних внесків для наших рецепієнтів.

Цю нішу активно почали засвоювати підприємці і в Україні вже з’явилося чимало закладів, відвідувачі яких платять гроші виключно за проведений там час.

Концепція нашого Вільного простору “Третє місце” – цікава тим, що всі кошти, які відвідувачі захочуть залишити у на,с будуть направлені на благодійні цілі, про що будуть надані фото чи відеозвіти по факту їх засвоєння.

Виходячи із 4-річного досвіду роботи нашої громадської організації та маючи досвід роботи в проектах та різного роду акціях, зваживши всі за і проти, ми вирішили відкрити такий простір для відвідувачів, яких у нас і так є чимало (в соціальному проекті “Мовне волонтерство”, починаючи з його старту в березні цього року, приймали участь понад 2000 учасників).

Трохи історії

Заклади такого формату фактично працюють на перетині трьох сфер діяльності: громадського харчування, коворкінг-центру та курсів особистісного розвитку. Багато в чому їхньому формуванню та розвитку посприяли коворкінг-центри, які з’явились в Україні в 2008 році і компанії, які спеціалізуються на короткострокових курсах. Обидва ці формати цілком успішно прижились у нас в країні за кризові роки.

Успіх експерти пояснюють їх дешевизною, а також можливістю для відвідувача знайти баланс між робочим часом і часом для відпочинку. У 2012 році підприємці-новатори вирішили поєднати ці дві концепції “під одним дахом”. Сьогодні відвідувачі креативних просторів характеризують їх як місце для роботи, якщо йдеться про денні години, і як місце для інтелектуального дозвілля, говорячи про вечір.

Що таке НЕкафе?

В містах-мільйонниках та інших точках України відкриваються так звані некафе (або “антикафе”) з погодинною оплатою: як тільки їх не називають: і “креативні простори” і “місця перебування” (від дослівного перекладу “being place” з англійської).

Не секрет, що численні ресторани, кафе та кав’ярні традиційно займають нішу “третього місця”, куди українці регулярно заглядають “у перервах” між роботою і домом. При цьому багато хто заходить у найближчу кав’ярню не так перекусити, скільки провести час або зустріч.

Мешканцям вітчизняних мегаполісів наразі не вистачає місць для відпочинку та зустрічей. Адже традиційне кафе – це перш за все місце для споживання їжі та пиття. Зазвичай там лунає гучна музика, туди-сюди метушаться офіціанти, і якщо там просто сидіти і відпочивати або спілкуватись), то косих поглядів персоналу і німого докору, мовляв “Чому прийшов сюди і нічого не замовляєш”, не уникнути.

У закладах КаБаРе (кафе-бари-ресторани) посидіти великою компанією без випивки та застілля складно. Як показує практика, навіть десяток людей, що замовляють по одній чашці кави, через одну-дві години викликають видиме незадоволення в офіціантів, які спробують підсунути швидше рахунок, або кілька разів перепитають чи не хотіли б ще щось.

Вільний простір – відсутність обмежень

Водночас ключова ідея некафе – максимальна відсутність обмежень: будь то заборона на їжу чи напої з собою на час перебування, або на заняття чимсь іншим, окрім харчування та спілкування у приміщенні.

Основна мета нового формату – створити простір, де люди могли б просто посидіти, не побоюючись того, що через годину їх попросять через прихід вигідніших клієнтів, та не лякаючись цін у меню або претензійної обстановки.

Третє місце

В нашому вільному просторі “Третє місце” з 9-ї ранку до 9-й вечора можна попити кави, влаштувати якийсь захід, зайнятися творчістю, попрацювати, провести презентацію чи ділову зустріч, пограти з друзями в пінґ-понґ чи просто посидіти одному, або ж у доброму товаристві, прослухати цікаву лекцію чи обмінятися книжками.

Для відвідувачів доступні такі можливості:

vp

 • організація власного робочого місця з високошвидкісним безпровідним Інтернетом та можливістю використання оргтехніки – проектора, принтера, сканера; кімнати обладнано офісними дошками;
 • необмежені кава, чай, печиво, можна приносити їжу з собою (є холодильник), але будь-який алкоголь заборонений у нашому Вільному просторі;
 • організація, проведення, супровід та модерування презентацій, зустрічей, прес-конференцій, переговорів, майстер-класів, навчальних заходів тощо.
  • анонсування події,
  • створення друкованих матеріалів,
  • запрошення ЗМІ,
  • фото- та відеозйомка, аудіозапис заходу та надання записаних матеріалів замовнику,
  • організація кава-брейків;
 • організація веселого дозвілля
  • цікава художня література сучасних авторів та класиків,
  • великий вибір настільних ігор,
  • тенісний стіл,
  • дартс.

Ласкаво просимо до “Третього місця”!

Контакти адміністратора:
Галина Курус,
тел.: 067-332-88-02, 099-63-54-511,
email: galina-usc@i.ua

Share

Пости в сюжеті