Новини Тренінги

Тренінг «Запорука фінансової стабільності громадських організацій: фандрейзинг, фінансовий менеджмент, моніторинг та оцінка використання ресурсів організації»

26, 27 листопада 2012 року у тренінговому центрі Волинської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Пчілки (м. Луцьк, вул. Шопена, 11) проведений двохденний тренінг «Запорука фінансової стабільності громадських організацій: фандрейзинг, фінансовий менеджмент, моніторинг та оцінка використання ресурсів організації» для працівників та волонтерів ВОГО «Фундація розвитку громад» в рамках проекту «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що фінансується агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Тренінг провів Руслан Краплич автор 17 книг, більшість з яких присвячені фандрейзингу й розвитку неприбуткових організацій, понад 300 наукових та публіцистичних статей, 14 тренінгових курсів із питань стратегічного планування, соціальної корпоративної відповідальності, проектного менеджменту, лідерства, соціального маркетингу, локального фандрейзингу, активізації громад, соціального партнерства, волонтерства, зв’язків із громадськістю, бізнес-планування та фінансового управління, підготовки тренерів тощо.

Тренінг пройшов насичено та результативно. Заняття розпочалося із знайомства, після чого учасники визначили значення термінів: фандрейзинг, благодійник, філантроп, меценат, донор, спонсор. Учасники тренінгу обговорили основні мотиви спонсорів для виділення коштів, змалювали портрет успішної організації.

Після активного внесення пропозицій та обговорень створена база даних потенційних спонсорів, яка сприятиме формуванню, підтримці і розвитку зв’язків з ними, розроблений фандрейзинговий план і фандрейзингова стратегія організації.

Тренер розповів, що проектна діяльність значною мірою може доповнити бюджет і допомогти у вирішенні багатьох нагальних проблем. Під час тренінгу учасники отримали інформацію по написанню проектів, а також змогли обговорити передумови успішного втілення проектів.

Під час тренінгу було безліч практичних вправ , завдяки яким кожен отримав досвід залучення ресурсів. Зокрема проводилося визначення потенційних джерел фінансування, підготовка листа-звернення до потенційного донора, підготовка проекту. Під час практичного заняття з локального фандрейзингу було залучено 1479 грн 40 коп, які будуть використані на придбання реабілітаційного обладнання для корекційно-розвивального осередку «Центру розвитку дитини»

Користь від проведення тренінгу не тільки в навчанні учасників, але й в їх спілкуванні та налагодження контактів, які в подальшому відкриють нові можливості для співпраці, обміну досвідом та інформацією.

Організатори тренінгу: ВОГО «Фундація розвитку громад».

Share

Пости в сюжеті