Акції Новини

Ще 887 пожертвували лучани для військових АТО

У неділю, 21 грудня, на Центральному ринку м. Луцьку пройшла акція по збору коштів та необхідних речей для бійців АТО від громадської організації «Фундація розвитку громад».

Так, за 2 години акції, не дивлячись на дощову погоду, волонтери «Фундації розвитку громад» зібрали 887 гривень та одну теплу куртку. Кошти, зібрані під час акції будуть використані на потреби волинських бійців в зоні АТО.

Під час акції четверо дівчат-волонтерок розділились на пари. Двоє дівчат збирали кошти, ходячи по рядах, двоє інших – стояли на місці зі скринькою та коробками для теплих речей. На прохання допомогти армії тих дівчат, що збирали кошти по рядах, люди відгукнулися активніше. Дівчата, які залишились на місці, стояли з пустою скринькою й коробкою до тих пір, поки одна старенька бабуся не вкинула у скриньку 5 гривень. Лише тоді почали реагувати й інші люди.

«Ця бабуся є зразком української небайдужості. В нашому випадку саме така бабуся врятувала ситуацію, нагадуючи своїм прикладом,  якими мають бути українці під час кризи та небезпекив державі. Так, треба об’єднуватись і щось робити усім разом, а не чекати допомоги від держави, поки наші хлопці мерзнуть у окопах» – говорить координатор благодійних програм ГО «Фундація розвитку громад» Любов Казмірчук.

Були випадки й невдоволення людей що до ситуації в цілому. Люди не розуміли, чому утримувати армію мають звичайні люди, говорили, що держава має забезпечувати бійців, що з людей й так «деруть» забагато за комунальні послуги, люди платять податок на війну, що треба розвертати війська на Київ, аби влада хоч якось реагувала. Були й ті, хто заступився за волонтерів, говорячи про те, що якби не вони, то війна на Сході вже б давно скінчилась, але геть не на нашу користь та російські війська вже б господарювали на Волині.

«Ми розуміємо настрій людей. На носі Новий рік та інші свята і люди хочуть просто відпочити. Люди заслужили на цей відпочинок, бо як би не було, за цей рік українське суспільство дуже змінилося: люди стали більш свідомі та відповідальні. Ми дякуємо волинянам за їх небайдужість, за те, що завдяки їм наші бійці мають і що вдягнути, і що поїсти, і чим захиститися» – підсумувала Любов Казмірчук.

Share

Пости в сюжеті