Наші ініціативи рідній Волині Новини Проекти

Проект громадські туалети Луцька

Проект “Громадські туалети Луцька” відібраний в рамках проекту “Наші ініціативи – рідному місту” громадської організації “Європейський вибір” за результатами 1 раунду.

Кажуть, що за станом громадських туалетів можна визначити культурний рівень громадян країни. Нам ще далеко до місць громадського користування з музикою та підігрівом, як це заведено у розвинених країнах. Сьогодні ми готові терпіти неприємні запахи, брудні кабінки у сортирах. Тільки ж от халепа: де б знайти вбиральню, коли додому ще далеко, а в туалет хочеться вже. Ця проблема допікає, можливо, не стільки лучанам, як тим людям, які приїжджають до нашого міста. У нас же навіть покажчики «Туалет» зустрічаються вкрай рідко.

Скільки потрібно туалетів? Ще з радянських часів без змін існують містобудівні норми, що регламентують кількість громадських туалетів на душу населення. На кожних 1000 чоловік закладена одна громадська убиральня. Отже, в Луцьку їх має бути біля двохсот десяти. Єдиним комунальним туалетом є той, що розташований при вході в Центральний парк, біля кафе «Сніжинка». Він підпорядковується жеку №3. Працює лише в літній період, бо в інші пори року туалет не прибутковий, відвідувачів мало, та й опалення там немає.

Ще один відвідуваний «заклад» – в центральному парку біля атракціонів, він стоїть, мабуть, з часів німецької окупації: вікна побиті, благенькі двері завжди – під нахилом – відкриті назовні. Відвідувати його бажано вдень і влітку, бо в темну пору доби і взимку небезпечно – немає освітлення, слизько. Про те, де повісити сумку чи пакет, взагалі ніхто й не думав, хіба що в зубах тримати, або ходити парами…

За словами представників ЖКГ, решта вбиралень, або відомчі, або приватні. Головний комунальник міста назвав ще два туалети, які колись були комунальними, — біля драмтеатру та поблизу стадіону «Авангард» — Є ще біля торгового центру «Гостинець», але я не знаю, на чиєму він балансі. На базарах є туалети і на вокзалах — розповів Іван Євгенович.

Прикро, та якщо у міській раді не знають точну кількість місць, де можна справити свою природну потребу, то що вже говорити про самих лучан і приїжджих. В ході проведеної роботи з’ясувалося, найближчим часом ані планів, ані завдань, ані коштів у міському бюджеті на ремонт чи будівництво громадських туалетів немає. Велика проблема – відсутність громадських вбиралень на кінцевих зупинках маршрутних автобусів, адже водії стають заручниками ситуації.

Необхідно працювати над збільшенням кількості громадських туалетів в місті, розробити і затвердити певні стандарти, яким би вони відповідали, а також розмістити вказівники на вулицях про розміщення вбиралень.
Мета проекту: спонукати владу м. Луцьк здійснити заходи, які вирішать проблему з громадськими туалетами у місті, а саме: ремонт існуючих, будівництва щонайменше 2 нових громадських туалетів та забезпечення доступу до туалетів різних установ та організацій, встановлення на вулицях міста таблиць, які вказуватимуть знаходження громадських вбиралень

Share

Пости в сюжеті