Акції Благодійні акції до Новорічних свят Новини

Круглий стіл “Студентство та громадянська позиція”

9 грудня 2013 року в тренінговому центрі Волинської обласної уніфверсальної наукової бібліотеки ім. Олени Пчілки відбувся круглий стіл «Студентство та громадянська позиція» за участю представників громадських організацій міста, студентства та місцевих ЗМІ. Організаторами стали ВОГО «Фундація розвитку громад» та ГО «Територія 2.2».

В обласному центрі Волинської області офіційно зареєстровано більше 100 громадських організацій. Її представники та волонтери – це студенти, яких зараз об`єднала спільна мета – європейське майбутнє як власне, так і всієї країни. Вони активно долучаються до Євромайдану, але, на жаль, часто стикаються з нерозумінням зі сторони владних структур та керівництва навчальних закладів. Студенти окреслюють такі дії як «репресії». Представники громадських організацій спільно зі студентами та ЗМІ обговорили ситуацію, що склалася навколо волинських вішів в цей непростий час.

За словами студентки історичного факультету Східноєвропейського національного університету Юлії Крайнік, в університетах викладачі та ректор не перешкоджають брати участь у Єврореволюції, і списки студентів, які не відвідують, пари складаються винятково для того, щоб контролювати ситуацію з відвідуваністю навчального процесу.

Але як наголосив керівник ГО «Територія 2.2.» Сергій Шараєвський, інформація стосовно тиску на студентів очевидна. Саме тому громадський сектор повинен проявити свою позицію і підтримати студентів, і таким чином довести, що мирні зібрання має відвідувати кожен бажаючий студент , адже про це йдеться у статті 39 Конституції України та інших законодавчих актах.

Саме тому листи-звернення до голів Волинської обладміністрації, Волинської обласної ради, керівництва УМВС України у Волинській області, керівників вишів області, міських, районних та обласних відділів освіти від неурядових організацій повинні стати певним сигналом застереження для владних структур та зеленим світлом для студентства.

З листами можна ознайомитися в офіційних групах у фейсбуці, вконтакті, а також на сайті організації. Поки що свій підпис поставили лише три громадські організації, але сподіваємось, що громадськість області виявлятиме активність в цьому процесі.

Share

Пости в сюжеті