«Публічні бібліотеки — мости до е-урядування» Новини Проекти

Прес-конференція. Бібліотеки Волині навчатимуть основам е-урядування

3 квітня 2013 року о 12 годині на базі тренінгового центру ОУНБ ім. Олени Пчілки відбулася презентація проекту «Публічні бібліотеки – мости до е-урядування».

Ця ініціатива є частиною Національного плану дій у рамках «Партнерства “Відкритий уряд”», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 220-р.

Про нові послуги бібліотек, механізми їх впровадження та роботи з громадою на прес-конференції говорили представники громадських організацій, бібліотек, влади та засобів масової інформації.

Відтепер кожен бажаючий за допомогою існуючих Internet-ресурсів та детальної консультації співробітників бібліотек зможе: подати запит чи скаргу в будь який орган державної влади, замовити квиток в будь-яке місце земної кулі, самостійно розрахувати пенсії і виплати на випадок безробіття та отримати безліч інших послуг.

Директор ОУНБ ім. О. Пчілки Стасюк Людмила Антонівна зауважила, що вільний доступ до інформації, а саме – мережі Інтернет, є необхідною передумовою функціонування сучасного суспільства. Проте, більше 60% українців не мають можливості регулярно користуватися Інтернетом. Більшість з них – це мешканці невеликих сіл та містечок, які не мають необхідних техніки, навичок, інформації. Але тепер завдяки реалізації таких проектів, як «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування», бібліотеки-учасниці програми «Бібліомост» (IREX) – навіть в сільській місцевості – можуть надавати своїм відвідувачам безкоштовний онлайн-доступ до широкого спектру електронних послуг, а також професійну консультаційну підтримку. До речі, таких бібліотек у Волинській області вже більше 80.

Заступник начальника управління культури у Волинській обл.. Дмитрук Валерій Юхимович зазначив, що участь волинських бібліотек у програмі «Бібліоміст» дозволила бібліотекам стати осередками громадської активності.

Євпак Юлія, керівник проекту від ВОГО «Фундація розвитку громад», повідомила, що в рамках даного проекту заплановано проведення ряду тренінгів для бібліотекарів, пенсіонерів, безробітних, студентів, сільських голів Волинської області протягом наступних чотирьох місяців. До співпраці запрошено працівників бібліотек, представників депутатського корпусу, які працюють для громади Волинської області, і мають бажання надавати населенню електронні послуги за допомогою сучасних технологій. Також планується провести інформаційну компанію для населення, в рамках якої розробляються інформаційні брошури та плакати. Крім того заплановані круглі столи з представниками влади, дискусійні зустрічі у форматі «влада – бібліотека – громадські активісти» та навіть міжрайонна скайп-конференція з владою області, яка продемонструє, що можна вирішувати нагальні питання за декілька хвилин.

Проект реалізується Волинською обласною громадською організацією «Фундація розвитку громад» спільно з Волинською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Олени Пчілки за підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX в рамках програми «Бібліоміст» відповідно до Національного плану дій в рамках Партнерства «Відкритий уряд», що затверджений Кабінетом Міністрів України.

Share

Пости в сюжеті