Акції Новини

Поперекова підтримка

Проблема сутулості та сколіозу у школярів, згідно статистики, стоїть на другому місці після проблеми погіршення зору.

Цифри, надані міським відділом охорони здоров’я за 2009-2013 роки, свідчать і про динаміку розвитку проблеми. За 2013 рік у Луцьку 1486 школярів мають діагноз сутулість та сколіоз, а це,фактично, 2 середньо статистичних школи, які з 1 по 11 клас складаються із хворих учнів.
Вирішення даної проблеми є пріоритетним завданням тому, що у віці 25-30 років даний школяр матиме ряд серйозних проблем із здоров’ям так, як сколіоз, в подальшому, призводить до серйозних наслідків, впливаючи на серцево-судинну с-му, с-му травлення і т.д.

Мета проекту:  Сформувати практичні навики профілактики сутулості та сколіозу, що дозволять попередити розвиток хвороби опорно-рухового апарату (ОРА) і призведе до зменшення існуючої проблеми, як по динаміці розвитку, так і по зменшенню кількості хворих учнів.

Задачі:
1.    виробити у школярів мотивацію бережливого відношення до постави;
2.    навчити практичним навичкам правильної постави;
3.    впровадити пасивну корекцію постави школяра, направлену на профілактику сколіозу.

Методи:
Даним проектом буде охоплено найбільш ризиковану категорію школярів з 10-15 років (5-9 класи) 500 учнів однієї зі шкіл м. Луцька.
Для кожного класу буде проведено ряд лекційних семінарів (теоретичний етап), а також кожен клас буде оснащений поперековими підтримками (елемент ортопедичного крісла) на стільчики учнів для пасивної корекції постави.

Доцільність використання поперекової підтримки для пасивної корекції постави
У школі учень проводить третину активного дня (6 год.), з яких 5 годин перебуває в положенні «сидячи» на стільчиках, конструкція яких є не досконалою за своїми ортопедичними властивостями.
Незручна опора для спини прискорює втому, погіршує концентрацію і сприйняття інформації, провокує розлади периферійної та центральної нервової системи.
Облаштування уже існуючих стільців поперековими підтримками дозволить зменшити напруження м’язів спини і компресійне навантаження міжхребцевих дисків, забезпечить рефлекторну стимуляцію кровообігу і постачання кисню, прискорюючи обмінні процеси у м’язах хребта, запобігаючи розвитку дегенеративних паталогічних процесів, а значить покращить здоров’я наших дітей.
Теоретичні (лекції) методи дадуть інформаційні знання школяру. Чи скористається цим учень, залежить від його бажання (багато шкіл мають спортзали, обладнані новими тренажерами, але кількість відвідувачів катастрофічно мала). На уроках фізкультури у багатьох класах присутня третина учнів,інші звільнені від занять по різним причинам. А на «правильному», з оцінки ергономічності, стільчику учень буде вимушений пройти пасивну корекцію постави, щодня, протягом 5 годин, цілий навчальний рік (9 місяців).

Оцінки результату проекту

Вимушене регулярне використання пасивної корекції постави і дозволить досягнути поставленої в даному проекті мети та задач. Послідуючі профілактичні перевірки у школярів дадуть нові статистичні цифри, які на думку медиків, підтвердять досягнення цілей даного проекту.

Партнери проекту

  • Луцький міський відділ охорони здоров’я;
  • Управління освіти Луцької міської ради
  • ВОГО «Здорова дитина – здорова родина».

 

[product id="3279"]
Share

Пости в сюжеті