Екологічні ініціативи Новини Проекти

У Луцьку відбувся перший тренінг на тему: «Енергозберігаючі технології»

10 липня у Луцьку відбувся перший тренінг від «Центру енергозберігаючих технологій» ВОГО «Фундація розвитку громад» за підтримки компанії «ATMOSFERA®» на тему «Енергозберігаючі технології природи». У тренінгу прийняли участь представники міської влади, підприємств, дошкільних навчальних закладів та інші.

На початку зустрічі голова ВОГО «Фундація розвитку громад» Роман Михальчук звернувся до присутніх із вступною промовою, в якій йшлося про актуальність енергозберігаючіх технологій у наш час, у нашій країні для наших користувачів. Він зазначив, що сьогодні енергозберігаючі технології дають можливість економити не тільки на державному рівні (державні установи, придприємства, тощо), а й на рівні кожної окремо взятої родини. Впровадження енергозберігаючих технологій у господарську діяльність як підприємств, так і приватних осіб на побутовому рівні є одним з важливих кроків у вирішенні багатьох екологічних проблем – зміни клімату, забруднення атмосфери, виснаження природних ресурсів, тощо.

Голова ВОГО «Фундація розвитку громад» більш детально розповів, для чого потрібна сонячна енергетика та навів приклади успішних сонячних проектів, що вже реалізовані в нашій країні. Наприклад, у дитячих садочках, школах, будинках відпочинку, готелях, у власних домівках та на підприємствах завжди є актуальною тема теплої води та альтернативних джерел енергії, які з успіхом можуть забеспечити сонячні колектори та сонячні електростанції. Роман Михальчук пояснив принципи роботи таких установок і розповів про можливу економію у разі їх використання та навів приблизні цифри вартості такого обладнання.

Цікавою була і доповідь на тему «Зелений тариф на електричну енергію для приватних будинків в Україні». В Україні є Закон № 5485-17 щодо стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії, за яким встановлюється «зелений» тариф – це спеціальний тариф, за яким закуповується електрична енергія, вироблена на об’єктах електроенергетики, з альтернативних джерел енергії, але на практиці, нажаль, втілення в життя цього закону стає проблемою.

Крім промов учасники тренінгу мали можливість прийняти участь у кава-брейку та розіграші призів у лотореї (енергозберігаючі лампи, сонцезахисні окуляри, тощо).

«Центр енергозберігаючих технологій» ВОГО «Фундація розвитку громад» продовжує проводити тренінги на тему «Енергозберігаючі технології» і запрошує на них усіх зацікавлених осіб. Тренінги й надалі будуть відбуватися кожного четверга о 12.00 у Волинській ДОУНБ ім. Олени Пчілки (м. Луцьк, вул. Шопена 11, Тренінговій зал – 3-й поверх). Ми вважаємо дуже важливою участь на наших тренінгах представників влади, ЗМІ, керівників придприємств та установ, керівників бюджетних організацій, сільських громад, представників ОСББ, будівельних організацій, підприємств громаського харчування та готельних господарств а також усіх, кому цікаві наші теми.

Теми наступних тренінгів «Центру енергозберігаючих технологій» на липень 2014 р:

17 липня 12.00-13.30 – Що таке геліосистеми. Ефективне використання на практиці

24 липня 12.00-13.30 – Економимо разом: сонячна енергія на вашій стороні

31 липня 12.00-13.30 – Що таке сонячні електростанції.

20140710_112549

Share

Пости в сюжеті