Екологічні ініціативи Новини

Переробка сміття: представники «Фундації розвитку громад» переймають успішний досвід Німеччини

З кожним роком переробка сміття набуває все більшої популярності. Така тенденція очевидна, адже це дозволяє не тільки позбутися відходів, а й отримати чималу вигоду. От у Німеччині зі сміття виробляють електричну енергію!

Досвід таких переробних підприємств може бути застосованим і в Україні. Проте для цього потрібно забезпечити злагоджену роботу усіх гілок влади та й самих жителів району де впроваджуватимуть такі технології.

Як показує зарубіжний досвід, 1 тонна сміття може забезпечити близько 600 кВт електрики. При цьому шлак, який залишається після такого переробного процесу можна використовувати скажімо при будівництві доріг. Це практично безвідходна система переробки сміття!

Екологічний аспект – відповідальність за регіон!

Діяльність таких заводів у Німеччині детально контролюють відповідні органи: перевіряється дотримання екологічних стандартів на всіх етапах виробництва, відповідність технічним вимогам, рівні викидів. Це дозволяє бути впевненим у безпеці такої діяльності для людей та навколишнього середовища в цілому.

Підприємства такого пану є практично у кожному куточку Німеччини. Така тенденція зумовлена великою ефективністю їх роботи та значною конкуренцією. Наведемо для прикладу корпорацію Брайсгау мбХ , яка обрала для будівництва сміттєспалювальної станції  TREA Брайзгау (Південний Захід Землі БаденВюртенберг). Представлене підприємство було спроектоване у 2005 році. З того часу воно щорічно  генерує 117 000 Мвт годин електроенергії (переробка 175 000 тонн відходів), що повністю задовольняє потреби електроенергії приблизно у 34 000 домашніх господарств в регіоні. Крім того, така робота дозволяє й скоротити рівень викидів вуглекислого газу на 30 000 тон у порівнянні із традиційними електростанціями.

Відповідальність за майбутнє!

Сучасні німецькі корпорації не зупиняються на досягнутому. Вони вдосконалюють свою роботу, діляться знаннями й пропонують співпрацю. Саме в рамках такої співпраці було здійснено поїздку представників «Фундації розвитку громад» в складі Волинскої торгово-промислової палати до Німеччини. Налагодження дружніх відносин та обмін досвідом уже дали чимало ідей для підготовки нових проектів. Тож слідкуйте за нашими новинами! Попереду ще чимало цікавого!

Share

Пости в сюжеті