Новини

Напередодні Великодня у Фундації розвитку громад лучани опановували мистецтво писанкарства

В офісі ВОГО «Фундація розвитку громад» відбувся другий майстер-клас з писанкарства. Нагадаємо, що в п’ятницю 22 квітня відбулось перше заняття, яке провела Вікторія Мирончук – вчитель образотворчого мистецтва в Луцькій гімназії №21 ім. М. Грушевського.

Сьогоднішній захід відвідало майже півтора десятка людей, серед яких 6 – діти від 3 до 11 років. Дітвора разом з дорослими радо ознайомились з основними техніками оздоблення великодніх яєць. Вікторія Мирончук розповіла про орнаменти та символи, які здебільшого зображують на писанках і допомогла малечі освоїти писачок – більшість дітей вперше тримала цей пристрій в руках.

«Писачок – це головний ваш помічник перед Великоднем, якщо ви хочете зробити цікаву, яскраву та оригінальну писанку. Однак слід пам’ятати, що саме варто зображати на яйцях, адже кожен зигзаг, кожна паличка і кожна квіточка – має власне значення», – наголосила Вікторія Мирончук.

Разом з тим, майстриня нагадала хлопчакам і про техніку безпеки, якої варто дотримуватись при роботі з писачком та свічкою. Адже гарячий віск може спричинити опіки, чи пошкодити одяг.

«Не варто боятися, просто треба бути обережними. Для дітей це цікаве заняття, але хочу зауважити, що споконвіку цим займалися жінки, господині, які вже поночі сідали наводити візерунки на пасхальні яйця, після того, як справились з усіма домашніми клопотами з приготуванням до Великодня», – зауважила Вікторія Мирончук.

«Пізнавально, цікаво, доступно і для дорослих і для дітей. Спробуємо дома посадити дітей, щоб займалися цим перед святом», – зауважила учасниця майстер-класу Ірина, яка завітала на захід з двома діточками.

Малечі теж сподобався захід і вони ледь не в один голос запевнили майстриню та організаторів майстер-класу, що перед Великоднем спробують самотужки розмальовувати писанки вдома з рідними.

В той же час, Вікторія Мирончук порадила дітворі на початках виконувати прості візерунки і обирати звичні кольори: жовтий, червоний, зелений та синій. Також майстриня наголосила на тому, що розмальовану писанку не можна так просто викидати у сміття.

«Видуту писанку можна зберігати протягом року, а у разі якщо ви розписували ціле яйце, після того як з’їли – шкаралупку з писанки можна закопати під плодове дерево, або кущ», – розповіла Вікторія Мирончук.

Дітвора натомість пообіцяла цьогоріч повправлятись у писанкарстві  і наступного року прийти у «Фундацію розвитку громад» на майстер-класи справжніми майстрами.

Майстер-клас відбувся в офісі ВОГО «Фундація розвитку громад» на вулиці Дубнівській, 15 у Луцьку.

м. Луцьк,  вул. Дубнівська, №15, 2-й поверх

Телефон: (067) 332-88-02.

Е-mail: frgvogo@gmail.com

 

006 010 014033

037 025044 028022012

Share

Пости в сюжеті