Акції Захист прав людей Новини

На Волині громадські організації повстають проти торгівлі людьми

ВОГО «Фундація розвитку громад» стала партнером проекту «Створення мережі громадських організацій Волинської області що до дотримання прав людини у сфері протидії торгівлі людьми».

Координатор мережі, голова правління Волинської обласної правозахисної громадської організації «Асоціація місцевого розвитку «Велес» Віктор Вальчук відмітив, що у зв’язку із тим, що в нас в країні є Закон України «Про протидію торгівлі людьми» і відповідно до державної цільової соціальної програми про протидію торгівлі людьми до 2015 року, в нас в області виконується ряд заходів. За його словами, сьогодні державні чиновники на містах не до кінця усвідомлюють дану проблему. Не дивлячись на те, що кожен сільський голова знає, хто і куди поїхав заробляти, а хто вже приїхав, місцева влада досконально не надає людям інформацію, що треба робити і куди звертатись, не до поїздки за кордон, не після повернення.

«Наша громадська організація є однією із декількох організацій на Волині, що займається цією проблемою вже тривалий час. Але оскільки останнім часом в нас вже просто не вистачає ресурсів, а телефон із турботними повідомленнями дзвонить із усіх куточків нашої області, ми вирішили створити такий проект, як утворення мережі, яка б об’єднала громадські організації, що готові займатися цією проблемою» – пояснює Віктор Вальчук.

Організатори проекту планують підготувати фахівців з числа місцевих громадських організацій Волинської області, які сформують мережу, щоб об’єднати зусилля на місцевому рівні з попередження торгівлі людьми і надавати кваліфіковану консультацію та допомогу постраждалим. В межах проекту планується проведення трьох тренінгів з даної проблеми, проведення моніторингу та створення рекомендацій за підсумками, аби потім їх направити до керівників органів влади для подальшої боротьби з торгівлею людьми. Вже було проведено перший тренінг. Другий тренінг відбудеться 20-21 серпня, а третій відбудеться у вересні.

Віктор Вальчук повідомив, що є перші результати допомоги постраждалим. По телефону було виявлено двох осіб, це батько та син, які неодноразово були на заробітках у Росії. Згідно історії, яку вони розповідають, їх два рази долучали до виконання робіт на території РФ, але по всім ознакам вони перебували у сучасному рабстві: їм не тільки не була виплачена заробітна плата, але їх позбавили прав на вільне пересування, на вільне спілкування, проживали вони в нелюдських умовах тощо.

«Людям, які вже потрапили у такі ситуації, дуже потрібна психологічна, юридична та медична допомога. Людина має отримати статус від держави, який захищав би її та підтримував, давав право на безкоштовне медичне обслуговування. Разом із тим, не менш важливим завданням є попередити людей заздалегідь, захистити їх та оберегти від подальшої біди» – зауважив Віктор Вальчук.226

Share

Пости в сюжеті