Допомога захисникам країни! Новини

Луцькі волонтери розповіли, що саме в зоні АТО потребують військові

«Потреби військових постійно змінюються. Якщо раніше солдатам не було чого їсти, то зараз їм нема, в що одягнутися та чим стріляти». Про це повідомила координаторка благодійних проектів ГО «Фундація розвитку громад» Любов Казмірчук у прямому ефірі програми «Стосується кожного» на Радіо «Луцьк».

За її словами, держава нас інформує нас про те, що усі наші хлопці на передовій вже повністю підготовлені до зими та одягнені. Але самі бійці говорять зовсім про інше: вони мерзнуть. Звичайно, волинські волонтери не чекають дій від держави одягають хлопців своїми силами. Отже, військовим в зоні АТО зараз потрібні теплі зимові берці, зимові камуфляжні штани, зимові бушлати, термобілізна, тактичні зимові рукавиці та звичайні теплі рукавиці, теплі шкарпетки, білизна, зимові спальники, шкарпетки, вітаміни, антивірусні засоби, цигарки, чай, кава.

Любов Казмірчук зазначила, що купуючи необхідне для військових важливо знати про деякі деталі. Наприклад, обираючи термобілизну для військових, треба купляти пасивну термобілизну, а не активну.

«Бо бійці – не гірськолижники. Їм треба спати, ходити тощо і в активній термобілизні вони мерзнуть так саме, як і без неї» – пояснює волонтерка.

Дуже добре, якщо вдасться купити саме тактичні зимові печатки, але тим хлопцям, що стоять на блокпостах підійдуть і звичайні зимові рукавиці. Перевага тактичних рукавиць у тому, що в них усі пальці вільно згинаються, а як результат – зручно стріляти.

«Медикаменти військовим потрібні завжди. Нещодавно ми передавали аптечки нашому батальйону територіальної оборони, прикордонникам, батальйону «Азов». Крім основних медикаментів там є жгути та кровоспинні засоби. Зараз ще потрібні антивірусні препарати, вітаміни, чай, кава, бо хлопці виснажуються через холод та хворіють, що дуже впливає на результат АТО» – розказує Любов Казмірчук.

Зупинившись на виборі вітамінів теж треба враховувати деякі деталі. Якщо дома ми можемо приготувати для себе сніданок, обід та вечерю з різної кількості корисних речовин, то там хлопці їдять дуже мало і перевага віддається продуктам, які можна швидко й легко приготувати а не по кількості корисних складових. Якщо купувати вітаміни для військовослужбовців, то треба дивитись який там склад та обирати вітаміни з найбільшою кількістю вітамінів та мінералів. Тут треба підбирати більш серйозні препарати. Але, як зазначила волонтерка, просто звернувшись в аптеку треба зазначити, що ви купуєте вітаміни для бійців і спеціалісти самі можуть порадити що саме треба взяти. Середня вартість підходящих вітамінів – від 25 гривень.

Волинська обласна громадська організація «Фундація розвитку громад» продовжує збір коштів та речей на потреби військових. Приносити теплі речі, медикаменти, чай, каву тощо можна за адресою: м. Луцьк, вул. Шопена,11 (Волинська державна обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки, 2-ий поверх). Телефонуйте: 067 332 30 40, 0673328802. Самостійно перерахувати кошти можна на р/р № 26007500045607  ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК», м.Луцьк, МФО 300614, ЄДРПОУ 37707135. Усі зібрані кошти будуть витрачені на потребу військових в зоні АТО. Більш детальну інформацію та звіти про допомогу ВОГО «Фундація розвитку громад» українським військовим можна побачити на сайті http://vogofrg.org/.

 

Share

Пости в сюжеті