Наші ініціативи рідній Волині Новини

Круглий стіл на тему «Як збільшити рівень інвестицій в регіоні?»

13 листопада 2012 року в 11.00 у тренінговому центрі Волинської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Пчілки (м. Луцьк, вул. Шопена, 11) відбувся Круглий стіл на тему «Як збільшити рівень інвестицій в регіоні?» в рамках проекту «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що фінансується агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Руслан Краплич – головний редактор журналу «Вісник Благодійництва», Голова Ради директорів Фундації імені князів-благодійників Острозьких, керівник проекту «Підвищуємо добробут громад» БФ «Європейський вектор» запропонував новий погляд на соціальні інвестиції, де громадська чи благодійна організація у співпраці з корпоративним (бізнес) партнером допомагає підвищити добробут громад і суспільства шляхом вливання ресурсів у придбання продуктів, створених корпораціями і тим самим розширення ринків.
На Волині прикладом соціального інвестування став Фонд “Європейський вектор” за підтримки агропромгрупи “Пан Курчак”, запровадивши програму “Підвищуємо добробут громад”, яка має тенденцію переходу до економічного зростання, плани якого нині обговорюються.

Роман Михальчук – голова Волинської обласної громадської організації «Фундація розвитку громад» зазначив, що задля залучення будь-яких інвестицій (зовнішніх та внутрішніх) в регіон, необхідне створення спеціалізованого Web-ресурсу, який би сприяв поширенню інформації про потреби, можливості та потенціал власної задіяної території, така практика вже активно використовується у Львові (www.investinlviv.com) та у Рівному. Функціонування порталу залежить від цільової аудиторії інвесторів, з цього приводу можна ще працювати., наразі постає питання активної співпраці між владою, бізнесом та громадськими організаціями для реалізації цього проекту.

Учасники круглого столу запропонували створити робочу групу з підготовки проектів, щоб надалі ця група не лише підготувала відповідні проекти, але й створила консорціум із їх впровадження у регіоні та та підготували Меморандум про активну участь у створенні інвестпорталу регіону.

Ірина Прус – заступник начальника відділу з питань бюджету, економічної політики та проектної діяльності Волинської обласної ради – підкреслила, що влада дуже серйозно ставиться до пропозицій експертів, які допомагають розвитку Волинської області та напевно буде всіляко сприяти розвитку співпраці міжнародних донорів, інвесторів із партнерами з регіону.

Людмила Стасюк–директор Волинської обласної універсальної бібліотеки ім.. О. Пчілки зазначила , що на сьогодні в Волинській області вже 78% бібліотек обладнані комп’ютерною технікою, мають доступ до мережі Інтернет, а тому можуть допомогти у створенні ін вестпаспортів сільським громадам.

Share

Пости в сюжеті