«Мовне волонтерство» Новини

Інтерв’ю з Марією Пилипчук: викладачем проекту “Мовне волонтерство”

«Фундація розвитку громад» існує вже 4 роки. За цей період ми зробили чимало гарних справ для розвитку Волині і не зупиняємось на цьому. Усі акції та ініціативи організовує наша дружня команда. Тому ми вирішили познайомити вас ближче з усіма, хто вкладає частинку себе в розвиток «Фундації розвитку громад» та її проектів.

Розпочнемо з викладачів проекту «Мовне волонтерство». Перше невеличке інтерв’ю ми взяли у завжди усміхненої та позитвної , яка викладає для учасників «Мовного волонтерства» англійську мову. При зустрічі з Марією одразу розумієш – вона займається саме тим, що приносить їй шалене задоволення.

10464333_941269305942398_7914104803168900669_n

Марія, розкажіть трохи про себе. Чим захоплюєтесь? Чому вирішили повязати своє життя з іноземними мовами?

Народилася і живу у Луцьку. Завжди подобалася англійська мова, змалку. Давалася легко і природно. Тому після школи відразу поступила на факультет іноземних мов Луцького державного педагогічного інституту імені Лесі Українки. Навчання приносило надзвичайне задоволення. Досі згадую свої студентські роки як дуже веселий, насичений яскравими подіями і інтенсивним навчанням період. Вважаю себе дуже щасливою людиною, бо мала приклад і радість спілкування з надзвичайно обдарованими і талановитими викладачами та однокурсниками, з якими досі підтримую дружні зв’язки. Англійська мова супроводжує мене усе життя всюди, де б я не була і чим би не займалася. Це і викладання у школі, вузах  Луцька, офісна робота, написання статей та переклад для мистецьких сайтів.

 

Чим вас зацікавив проект «Мовне волонтерство»?IMG_0514

Волонтерство увійшло в моє життя так само, як і в життя багатьох моїх друзів, в життя усієї нашої країни. Наступив момент, коли я пішла пропонувати свою допомогу у корисній справі. Все почалося з проклеювання «броніків» у штабі Самооборони. Потім були збір продуктів у супермаркетах Луцька, фасування «Волинських сухпайків», плетіння сіток… Я могла працювати по декілька годин після роботи, по вихідним. Коли ж прочитала про проект «Мовне волонтерство», то подумала: «Саме тут я могла б бути найкориснішою». Мушу ще сказати, що спочатку я сама прийшла на курси польської мови як слухач, і мене дуже надихнув у моїх намірах Анатолій Оліх – волонтер- викладач польської мови. Відразу після закінчення його курсу я запропонувала свої послуги «Фундації розвитку громад».

Почуваюся тут дуже комфортно – мої знання потрібні людям, і я серед однодумців колективу «Фундації розвитку громад».

 

Як ви вважаєте скільки часу потрібно, щоб опанувати іноземну мову?12802774_1214651961895963_6741248778446468667_n

На початку курсу всі завжди питають про терміни вивчення англійської мови. Коли починають
вчити самі – питання знімається саме по собі))) Я вчу мову усе своє життя. І щодня знаходжу у ній щось нове. Більш того, іноземна мова спонукає краще знати і рідну мову – постійно йде порівняння, пошук еквівалентів перекладу, найвдалішого слова чи формулювання думки. А ще – спілкування в інтернеті з носіями, перегляд фільмів, читання англомовної літератури тощо. Вивчення мови – це знайомство з культурою і менталітетом народу. Працюючи над інформаційними статтями з мистецтва і живопису, переконуєшся у цьому щоденно.

 

На вашу думку, чи є суспільство м. Луцька активним? Чи достатньо розвинуте волонтерство?

Останнім часом я стала більш чутливою до того, як реагують на події в Україні і світі лучани. Я помічаю дуже відданих волонтерів, небайдужих людей, яким болить все те, що зараз діється у місті, у країні в цілому. Ці люди надзвичайно активні, вони багато працюють, багато віддають сил, енергії, часу, матеріальних ресурсів задля вищих цілей. Вони допомагають хлопцям на Сході, пораненим у луцьких лікарнях, підтримують сім’ї бійців АТО, заліковують їхні психологічні рани. І поряд – повна байдужість… У моїй свідомості люди розділилися на тих, хто допомагають і тих, хто не допомагає. Але це – вибір кожного. Я свій вибір зробила.

 

IMG_0506З вашого досвіду, яка категорія населення долучається до «Мовного волонтерства»? Студенти, бізнесмени, держ службовці?

Мене дуже надихає той факт, що до проекту «Мовне волонтерство» зараз долучаються… усі. Я навіть не можу виділити якусь більшу чи меншу групу людей по зацікавленості. У моїй практиці – це молоді люди і пенсіонери, безробітні і дуже зайняті офісні працівники «з 9 до 18»,  державні службовці і художники, домогосподарки і керівники підприємств…

 

Щоб ви побажали майбутнім учасникам проекту «Мовне волонтерство»?

Основне моє побажання майбутнім слухачам проекту «Мовне волонтерство» – НЕ БІЙТЕСЬ РОБИТИ ПОМИЛКИ!!!)))

 

Долучайтесь до нашого проекту. З нами цікаво!

Реєстрація: http://vogofrg.org/movne-volonterstvo/

Share

Пости в сюжеті