Екологічні ініціативи Новини Проекти

Cемінар «Енергозбереження ЕU vs Енергозбереження UA»

16 травня 2014 року в читальному залі ВДОУНБ імені Олени Пчілки в рамках «Днів Європи» всі бажаючі взяли участь в семінарі «Енергозбереження ЕU vs Енергозбереження UA».

На початку зустрічі керівник екопроекту ВОГО «Фундація розвитку громад» Катерина Бабінчук розповіла про використання енергозберігаючих технологій в країнах ЄС та зауважила, що найскладнішою ситуацією в Україні щодо ефективності використання енергії залишається ситуація справ у житлово-комунальному комплексі, де зношені теплові та водопостачальні станції працюють з низьким ККД і здійснюють постачання через такі ж зношені мережі. Вона також зауважила, що загострення проблем енергоресурсів і конкурентної боротьби та посилення зв`язку політики з економікою поставили питання енергетичної безпеки країн ЄС на рівень загальноєвропейського.

«Виходячи з важливості енергозбереження, ЄС у грудні 2005 року видав директиву, яка зобов`язувала усі країни альянсу розробити національні плани дій з підвищення енергоефективності. І такі поступові кроки сприяли розробці чіткого плану енергозбереження у Європі., – наголосила Катерина Бабінчук.

Спеціаліст з питання енергозбереження у Волинській області Костянтин Патракеєв детально розповів про те, як потрібно змінювати підхід до проблеми в Україні. За його словами, українці повинні :

  • перебудовувати будинки за системою ЄС,
  • приєднуватися до міжнародних програм і спільнот,
  • розробляти план моніторингу державних структур,
  • аналізувати отримані дані
  • впроваджувати енергозберігаючі технології.

Також Костянтин Патракеєв підкреслив, що є міські програми, які дозволяють реорганізувати енергетичні мережі за невеликі відсотки. Крім того, планується реконструкція тепломереж у Луцьку за рахунок гранту та кредиту від МБРР.

Share

Пости в сюжеті