Про нас

Волинська обласна громадська організація «Фундація розвитку громад» є неприбутковою організацією, яка на добровільних засадах об’єднує громадян для задоволення та захисту спільних інтересів.

Місія: допомага громадським ініціативам досягти сталого розвитку.

Мета: допомога недержавним організаціям шляхом надання інформації, консультацій, матеріально-технічної підтримки, а також захист законних освітніх, наукових, екологічних, культурних, соціальних, економічних, творчих, вікових та інших прав й інтересів членів організації.

Завдання:

  • захист законних освітніх, наукових, екологічних, культурних, соціальних, економічних, творчих, вікових та інших прав та інтересів членів організації;
  • участь у розробці та реалізації різного роду суспільно важливих програм та проектів;
  • налагодження взаємодії громадських організацій з місцевими органами державної влади та органами самоврядування;
  • сприяння розвитку науки, освіти та реалізації науково-освітніх програм;
  • сприяння розвитку культури, в тому числі реалізації програм національно-культурного розвитку, доступу всіх верств населення, до культурних цінностей та художньої творчості;
  • надання організаційної та інформаційної допомоги організаціям та установам, діяльність яких споріднена чи пов’язана із статутною метою “Фундації розвитку громад”;
  • організація та проведення конференцій, семінарів, презентацій, «круглих столів», ярмарків та конкурсів;
  • організація, проведення та фінансування програм й заходів, спрямованих на відродження традиційних творчих ремесел та промислів.

Діяльність:

1. Благодійна допомога
З 2012 року впроваджена та діє програма із фінансування лікування волинським дітлахам, що хворіють на спадкову генетичну хворобу – муковісцидоз (назва проекту – «Стань ангелом – допоможи дітям, хворим на муковісцидоз»). Так, завдяки програмі, лікування в повному обсязі отримують 18 дітей (загальна кількість хворих на Волині), залучаються меценати та благодійники, що фінансують медичні препарати й обстеження за межами Волинської області (у Львові та Києві). Сума допомоги щомісяця становить від 2 500 гривен.
Постійними стали акції допомоги дітям-сиротам та дітям з дитячих будинків – «Різдво для всіх» та «Лист Святому Миколаю», що діють вже другий рік. Подарунки до свят щорічно отримують близько 200 дітей.

2. Освітня діяльність
З серпня 2013 року відновив діяльність Центр Європейської Інформації (ЦЕІ) у м. Луцьк на базі Волинської ДОУНБ ім. Олени Пчілки. Основна мета центру – поширення фундаментальних знань серед молоді міста Луцьк про Європу, цінності, інституції, стратегії розвитку. На базі центру постійно проводяться тренінги, панельні дискусії, лекції та дебати для студентів та школярів із залученням відомих українських та іноземних експертів. Одним із завдань ЦЕІ стало проведення Днів Європи в Луцьку, різних мистецьких конкурсів та виставок для дітей. Центр пережив «репресії» тих, хто був проти ЄвроМайдану й дискусій навколо цього, та за минулий рік відвідувачами центру стали майже 1 000 студентів різних вишів, технікумів і коледжів Луцька, а в конкурсах взяли участь не менше 100 школярів з усієї області.
З жовтня 2013 року почала діяти «Школа здорового життя» – спільний проект з Управлінням охорони здоров’я Луцької міської ради, направлений на промоцію здорового способу життя серед молоді міста Луцьк.
З грудня 2014 року організована група з медіації та «Театр для діалогу» для жінок-переселенок (ВПО) з Луганська, Донецька та АР Крим (зараз в групі 30 осіб), де в невимушеній атмосфері намагаємось спільно з психологом їх соціалізувати та вивести зі стресу.

3. Електронне урядування
Починаючи з 2012 року у співпраці з Департаментом «Центр надання адміністративних послуг м. Луцьк» Луцької міської ради впроваджується ініціатива «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування», що дозволяє населенню через сучасно обладнанні бібліотеки отримувати доступ до адміністративних послуг, податкової звітності, тощо. Загалом по Волині обладнано 83 бібліотеки безкоштовним доступом до WI-FI та спеціалізованими програмами.
З 2015 року почав діяти проект із запровадження електронних петицій в м. Луцьк.

4. Волонтерська діяльність
З квітня 2014 року проводяться різноманітні акції (благодійні виставки, майстер-класи, ярмарки, тощо) по збору допомоги для волинських військових в зоні АТО. Так, постійно здійснюються поїздки на блокпости та передача зібраних речей (продукти та засоби гігієни, комплекти теплої військової форми, берці, маскувальні халати та сітки, тепловізори, коліматорні приціли, кріплення, зарядні пристрої, мобільні телефони, рації, ліхтарі, медикаменти, повністю укомплектовані аптечки,  тощо. Основні набувачі допомоги: батальйон «Донбас», 72 бригада, 51 бригада (зараз 14), прикордонний загін м. Луцьк.

Share